صفحه اصلی
اخبار مدرسه
پشتیبانی


به سایت ما خوش آمدید ...


صفحه اصلی » فعالیتهای پرورشیجشن افتتاحيه و آغاز سال تحصيلي :

سال تحصيلي جديد را قبل از مهر ماه با مراسم جشن پُر شكوهي با حضور اولياء و دانش آموزان گرامي آغاز مي نمائيم. حضور چهره ­هاي هنري- ورزشي و علمی، اجراي برنامه­ هاي شاد هنري و مسابقات حضوري ازجمله برنامه هايي است كه در اين مراسم اجراء مي­گردد .

 استقبال از دانش آموزان :

 روز اول مهر هميشه يادآور خاطرات به ياد ماندني است در اين روز با مراسم ويژه ­اي از دانش ­آموزان استقبال شده و با اجراي برنامه هاي متنوع اين روز، روزي به­ياد ماندني مي گردد .

·         آذين بندي درب ورودي مدرسه و نصب پيام هاي خوش آمد

·         خوش آمدگويي و خيرمقدم به دانش آموزان توسط مسئولين مدرسه در بدو ورود آن ها

·          دود كردن اسپند، عبور از زير قرآن، تقديم گل و پذيرايي بوسيله شيريني و شكلات

·          استماع سخنان افتتاحيه سال تحصيلي، همراه با به صدا درآمدن زنگ مدارس توسط رياست محترم جمهوري و اجراء برنامه هاي ويژه از مراسم اين روز پر خاطره مي باشد

برگزاري مراسم صبحگاه :

در آغاز هر صبح دانش آموزان، فعاليت هاي آموزشي و تربيتي روز را با نام و ياد خداوند متعال شروع مي نمايند. قرائت قرآن كريم، پخش سرود ملي، ورزش و نرمش صبحگاهي، دعا و نيايش از برنامه هاي اين مراسم مي باشد. كه هر روز بوسيلة دانش آموزان يك كلاس به صورت مشاركتي انجام مي شود. خواندن سرود همگاني نيز از برنامه هاي صبحگاهي است كه توسط دانش آموزان به صورت دسته جمعي اجراء مي گردد .

برنامه هاي فرهنگي :

در سال تحصيلي برنامه هاي متنوعي متناسب با ايام ويژه برگزار مي گردد. تا ضمن آشنايي بيشتر دانش آموزان، اين ايام در ياد و خاطرة آنها ماندگار گردد .

·         .

·          مراسم عزاداري و نوحه خواني در ايام ماه محرم و وفات ائمه معصومين (ع )

·         برگزاري مراسم افطار در ماه مبارك رمضان توسط دانش آموزان

·          برگزاري مراسم گراميداشت در هفتة معلم جهت ارج نهادن به مقام والاي معلمين گرامي

·         برگزاري جشن هاي با شكوه به مناسبت اعياد بزرگ ملي و مذهبي با اجراء برنامه هاي شاد و متنوع فرهنگي هنري مانند جشن ولايت بمناسبت عيد سعيد غدير خم، عيد سعيد قربان، دهة مباركه فجر لازم به ذكر است كه تمام اين برنامه ها با همكاري و مشاركت دانش آموزان صورت مي گيرد .

كتابخانه :

كتابخانه، به عنوان يكي از مراكز ياددهي-يادگيري محسوب مي شود كه با حضور يك كتابدار متخصص بعد از عضوگيري از بين دانش آموزان شائق و علاقه­ مند در زنگ­ هاي تفريح از كتاب هاي موجود استفاده مي گردد. در ضمن مسابقاتی نیز بین خوانندگان کتاب برگزار می­گردد . قابل ذكر است كه برخي از دروس مانند ادبيات و آئين نگارش، متناسب با وضعيت درسي جهت استفاده از كتاب ها و منابع در كتابخانه تشكيل مي شود .

 برگزاري نماز جماعت :

در هنگام ظهر دانش آموزان به­صورت اختیاری با آمادگي لازم ضمن گرفتن وضو براي حضور در محضر الهي با برگزاري نماز جماعت، به اقامه نماز مي پردازند. اين مراسم معنوي با برنامه هاي متنوع از جمله داستان هاي قرآني، بيان احكام، مسابقه هر روز پر بارتر از گذشته برگزار گرديده است. لازم به ذكر است كه كليه فعاليت هاي نمازخانه و مراسم صبحگاهي به صورت كلاسي و هر روز توسط دانش آموزان عزيز برگزار مي گردد .

 مراسم پر فيض زيارت عاشورا :

هر هفته صبح هاي پنجشنبه با حضور فعال دانش آموزان در نمازخانه مدرسه به منظور تلطيف روح و تقويت پيوند قلبي با سيد و سالار شهيدان و ائمه معصومين (ع)، اين مراسم معنوي اجراء گرديده و پس از مراسم براي صرف صبحانه كه به ميزباني داوطلبانه يكي از خانواده هاي محترم دانش آموزان مي باشد، به سالن غذاخوري مي روند .

جشن حاصل تلاش :

 اين مراسم جهت تشويق دانش آموزان ساعي و فعال و تقدير از زحمات آنها در آزمون ها و امتحانات و فعاليت هاي پرورشي در زمان هاي مختلف بعد از ارائة نتایج آزمون­ ترم­ها طی مراسم متنوع و شاد هنری و فرهنگی برگزار مي گردد و با اهداء لوح يادبود و جوائز نفيس از آنها قدرداني مي گردد .

مانور زلزله :

 در اين برنامه ضمن آموزش هاي لازم به صورت شفاهي، ويژه نامه اي توزيع گرديد تا دانش آموزان ضمن آشنايي با راه هاي مناسب برخورد با زلزله قبل، هنگام و بعد از حادثه آموزش ديده باشند. نمايش فيلم و برگزاري مانور آزمايشي از ديگر قسمت هاي اين برنامه بوده است كه در ايام مانور زلزله با حضور دانش آموزان و همكاري دبيران محترم و ديگر همكاران صورت پذيرفت .

مانور آتش نشاني و ايمني :

جهت آشنايي دانش آموزان با حوادثي همچون آتش سوزي، ضمن دعوت از كارشناساني از سازمان آتش نشاني، كلية دانش آموزان در مورد نحوة برخورد با آتش و حوادث ناشي از آن آموزش تئوري ديده و به صورت عملي نيز در جهت مهار آتش مانوري در مدرسه اجراء گرديد .

گروه­هاي دانش­ آموزي :

 تشكيل گروه هاي مختلف هنري، فرهنگي از ديگر اهدافي است كه پس از اعلام از سوي دفتر تربيتي مدرسه با استقبال دانش آموزان همراه بوده است. گروه هايي نظير شوراي دانش آموزي كلاس و مدرسه گروه تئاتر، گروه سرود و كلاس هاي كامپيوتر و گروه هاي فرهنگي مراسم ها و خادمين نماز. كسب رتبه هاي برتر بين مدارس راهنمايي منطقه در مسابقات سرود، تئاتر از افتخارات دانش آموزان اين مدرسه در سال هاي گذشتة تحصيلي مي باشد. شركت در مسابقات سرود همگاني و كسب مقام اول در سطح منطقه 3 و همچنين كسب رتبه در استان تهران از ديگر موفقيت ها مي باشد . .

فعاليت هاي قرآني :

پرداختن به فعاليت هاي قرآني ازجمله برنامه هايي است كه اين واحد آموزشي در دستور كار خود دارد .

·         شركت در مسابقات قرآن منطقه و استان تهران و كسب رتبه­ های برتر قرآني در سطح منطقه و حضور تعدادی از آنها در رشته هاي نهج البلاغه، مفاهيم قرآن در سطح استان تهران از افتخارات مدرسه مي باشد .

·          اجراء برنامه هاي قرآني و مسابقات قرآني به صورت حضوري و كتبي در كلاس هاي قرآن درسي و مناسبت هاي مختلف و برنامه هاي نماز جماعت

·          برگزاري مراسم جزءخواني و روخواني قرآن به صورت ترتيل با حضور دانش آموزان در ايام ماه مبارك رمضان تشويق و تقدير دانش آموزان فعال در اين فعاليت ها ازجمله برنامه هاي اين قسمت بوده اند .

·          برگزاری مجمع قرآن با حضور دانش­ آموزان علاقه­ مند در رشته­ ها، قرائت، حفظ، مفاهیم و .....

اردوها و بازديدها :

در جهت شادابي و ايجاد انگيزه در دانش آموزان و همچنين بالا بردن سطح اطلاعات عمومي در زمينه هاي تاريخي و مذهبي و ... بازديدها و اردوهايي در تهران و شهرهاي اصفهان، يزد و مشهد مقدس برگزار نموده­ايم
بازديد از مراكز مختلف صنعتي، پژوهشي، مذهبي ازجمله مرقد حضرت امام خميني (ره)، آسمان نماي تهران، مركز علوم و فنون، كاخ سعدآباد، نمايشگاه بين المللي، نمايشگاه قرآن، موزة پست، نمايشگاه هوائي، مرکز ستاره­شناسی نیاوران و .... برگزاري اردوي مادران و دختران در جهت ايجاد ارتباط بيشتر بين آنها در نوبت هاي مختلف براي همة پايه ها از طرح هاي ويژة اين مدرسه بوده است که در روزهای جمعه برگزار گردیده است .

مسابقات فرهنگي هنري :

در جهت شناخت و رشد و شكوفايي استعدادهاي دانش آموزان مسابقات متعددي به مناسبت هاي مختلف در سطح مدرسه برگزار مي گردد. مسابقات نقاشي، خط، كاريكاتور، شعر، داستان نويسي، روزنامه ديواري، جدول و رشته هاي قرآني قرائت، حفظ، مفاهيم، نهج البلاغه و احكام از آن جمله اند. نفرات برتر اين رشته ها براي حضور در مسابقات منطقه 3 معرفي گردیده و از برگزیدگان نیز تقدیر و تشکر به­عمل می­آید .

مسابقات ورزشي :

از برنامه هاي نشاط بخش مدرسه برگزاري مسابقات ورزشي با عنوان هاي جام رمضان، يادواره شهيد فهميده و يادواره دهه مباركه فجر در رشته هاي مختلف است كه با اهداء جوائز مناسب از تيم ها و نفرات برگزيده تقدير و تشكر به عمل مي آيد. حضور گروه هاي مختلف ورزشي در مسابقات منطقه و استان تهران و انتخاب تعدادي از دانش آموزان در منطقه 3 به عنوان نفرات برتر مسابقات ورشی و کسب رتبه­ های اول تا سوم در رشته­ های: آمادگي جسماني، کاراته، هندبال، شطرنج، بدمينتون، والیبال، تنیس روی میز و ... از افتخارات این واحد آموزشی بوده است .

اداره مدرسه توسط دانش آموزان :

به منظور تکریم شخصیت دانش آموزان، مسئولیت پذیر ساختن، شکل گیری و هدایت فردی و اجتماعی،  ایجاد همبستگی بین دانش آموران و اولیای مدرسه از طریق آَشنا نمودن دانش آموزان با مسئولیت ها و حیطه ی اختیارات اولیای مدرسه، ایجاد حس کمک و هم یاری برای اداره در مدرسه و ایجاد سازگاری بیشتر با محیط مدرسه این طرح سالانه یک بار توسط رأی گیری افراد کاندیدا  برگزار می گردد که در آن روز دانش آموزان منتخب تمام امور مدرسه را خود بر عهده می گیرند.

نمایش:13971